KOSE MUUSIKAKOOLIST TIPPU

Kose muusikakooli endine fagotiõpilane Robert Nael mängis hiljuti Idyllwildi Arts Academy showcase-il, ehk meie mõistes osakonnakontserdil hiilgavalt Saint-Saënsi sonaati, mis on üks fagotirepertuaari tippteoseid. Teost kasutatakse tihti avalike konkursside kohustusliku teosena, tema nii muusikalise kui mängutehnilise nõudlikkuse tõttu. 

 

Lühidalt Robertist: 

Robert tuli oma üldhariduskooli 3. klassi alguses (2015) Kose muusikakooli eesmärgiga õppida kitarri, aga kuna seda eriala koolis toona polnud, õnnestus meil talle fagott huvitavaks rääkida. Peale kolme edukat aastat muusikakoolis jätkas Robert õpinguid Tallinna muusikakeskkooli 7. klassis, kust samuti kolme aasta möödudes, peale põhikooli lõpetamist, läks õppima Martin Kuuskmanni juurde Idyllwildi. Idyllwild Arts Academy on Los Angelese lähedal asuv 250-300 õpilasega erakool, mis pakub mh ka keskastme muusikaharidust ja kus nii õpib kui õpetab kirju rahvusvaheline seltskond.

Roberti õpetajad Eestis olid Tarmo Velmet Kosel ja Peeter Sarapuu Tallinna muusikakeskkoolis. Ka Martin Kuuskmann sai oma muusikalise alghariduse muusikakeskkoolis.

Kultuuripartnerluse SA korraldab Robertile esinemise ka Eestis.

26. märtsil 2024 – Viimsi Artiumis, kell 19. Põhiesinejad on Holger Marjamaa, Valter Soosalu, Sten Heinoja, Theodor Sink, Heikko Remmel. Piletid on 55-500 eurot.