ANSAMBLIPALADE KONKURSI “KOOSKÕLAMINE I” TULEMUSED

    25. novembril toimus Kose Kultuurikeskuses Kose Huvikooli muusikaosakonna korraldatud “Kooskõlamine I” ansambipalade konkursi lõppkontsert ja autasustamine ning kogumiku tutvustamine.

Rõõm on tõdeda, et noortele muusikutele mõeldud ansamblirepertuaar on vastvalminud noodikogumiku näol saanud olulist täiendust ning loodame väga, et need palad leiavad tee erinevas vanuses õpilaste ansamblirepertuaari. Valik on lai ja kogumikust leiab teoseid nii kõige pisematele muusikasõpradele kui ka juba professionaalse muusikutee suunas liikuvatele keskastme õpilastele.

Konkursile laekus ligi 40 muusikateost, žürii (koosseisus Tõnu Kõrvits, Age Veeroos ja Liis Mäevälja) valis välja eraldi nooremale ja vanemale vanuseastmele kirjutatud palade hulgast 3 preemiaväärilist teost ning kokku 18 pala ansamblikogumikku.

Nooremale vanuseastmele (I-IV klass) kirjutatud teoste arvestuses pälvis I preemia Merike Kulli teosega “Reis maailma lõppu” (klaverile kuuel käel), II preemia Martin Tuuling duoga “Pärastlõuna rahu” (flöödile ja kitarrile) ning III preemia Helis Rosin trioga “Karjupoja unelaul” (viiulile, kellamängule ja klaverile).

Vanemale vanuserühmale (V-VII klass, keskaste) loodud teostest pärjati I preemiaga Martin Tuulingu “Nightlight Thoughts” (klarnetile ja kitarrile) ja II preemiaga Viktoria Grahvi duo “Öölaul” (flöödile ja kandlele) . III preemiat anti välja kaks ning nende vääriliseks tunnistati Tõnis Leemetsa “Serenaad” (kitarrile ja tšellole) ja Marcelo Politano “Unistuste maastik” (klarnetile ja klaverile).

Kogumikku valiti veel Merike Pedaste, Kertu Katriin Kotkase, Brenda Pärteli, Piret Saare, Merilyn Jaeski, Mariann Rauna, Hele-Riin Rauna ja Säde Ariel Ojasoo looming.

Konkursi korraldamist ja noodikogumiku valmimist toetasid Kultuurkapital ning Muusikakoolide liit (toetusprogrammist “Noor Instrumentalist”).

Kontserdil esitasid uudisloomingut Kose Huvikooli, Saku Muusikakooli, Tabasalu Muusika- ja Kunstikooli, Nõmme Muusikakooli, G.Otsa nim. Tallinna Muusikakooli õpilased ja õpetajad ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengid.

Noodikogumikku “Kooskõlamine I” on võimalik huvilistel soetada kirjastusest SP Muusika.

Täname kõiki heliloojaid, kes konkursil osalesid ja uue kooskõlamiseni!