MEIST

Kai
Kai Rei-Pikajago, Kose Huvikooli direktor

huvikool@kose.ee

Kose on minu lapsepõlvemaa, olen siin kasvanud ja koolis käinud. Õppisin muusikakooli klaveri erialal, minu õpetajaks oli tänane hea kolleeg Maarja Laas. Lapsepõlv kuluski põhiliselt klaveri harjutamisele. Peale põhikooli läksin Georg Otsa nimelisse muusikakooli, sealgi õppisin klaverit. Kõrghariduse sain esmalt Tallinna Riiklikus Konservatooriumis koolimuusika erialal, hiljem omandasin Tallinna Ülikoolis magistrikraadi kasvatusteaduste alal. Minu teine tulemine tõi mind Kose muusikakooli klaveri eriala õpetajaks. Kohe pärast Otsa kooli lõpetamist tulin 19-aastaselt Kose muusikakooli tööle ja paralleelselt õppisin ülikoolis. Klaveri- ja solfedžo erialade õpetajana töötasin siin 20 aastat, siis liikusin edasi Tallinna Kristiine Gümnaasiumi. Ma olen enda elust väga palju aega pühendanud tööle. Lisaks õpetamisele olen pikalt teinud koorijuhi tööd. Kose Gümnaasiumis juhatasin kümme aastat poistekoori, kuni need poisid, kes alustasid 2. klassist, lõpetasid 12. klassi. Edaspidi juhatasin Harjumaa poistekoori. Hiljem olin veel abidirigent Eesti Lastekoori juures ja Kristiine Gümnaasiumis oli mul segakoor, neidude koor ja mudilaskoor. Mulle on alati olnud õpilased väga tähtsad. Olen armastanud õpilasi, kes on olnud nendes koorides ja kogu energia on seetõttu läinudki õpetajaks olemisele. Kui tagasi mõelda, siis see annab ikkagi päris palju rõõmu. See ongi üks suur elu osa. Nüüd olen ma Kosel kolmandat korda, eelmisel aastal muusikakooli ja alates 1. juulist 2020 Kose Huvikooli direktori ametis. Juhina soovin seista huvikooli igakülgse hea käekäigu eest, et nii õpilastel kui õpetajatel oleks siin hea töötada ja koos edasi areneda.

Einike Leppik, Kose Huvikooli muusika- ja kunstiosakonna õppejuht

muusika@kosehuvikool.ee, kunst@kosehuvikool.ee

Alustasin oma teekonda muusikas 8-aastaselt Jõgeva Muusikakoolist. Nende aastatega sai klaverimängust minu elu lahutamatu osa ja nii jätkasingi õpinguid H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, hiljem õppisin audiovisuaalset loomingut ja heliloomingut Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Paralleelselt muusikaõpingutega omandasin kunstialase kõrghariduse Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, magistrikraadini jõudsin 2011. aastal Antwerpeni Kuninglikus Kunstiakadeemias Belgias. Kosega olen olnud seotud alates 2017. aasta sügisest, siis alustasin tööd Kose Muusikakoolis muusikaajalooõpetajana. Esimestest hetkedest peale tundus siinne töö- ja õpikeskkond rahulik ja sõbralik, koolipere positiivne ja ühtehoidev. Kose Huvikooli muusika- ja kunstiosakonna õppejuhina loodan, et samasugune toetav õhkkond levib üle kogu meie uue kooli ja koos tegutsedes mitmekordistub ka loomisrõõm.

Einike
20200805_154616
Sander Prits, Kose Huvikooli spordiosakonna õppejuht

sport@kosehuvikool.ee

Olen pärit Koselt. 2010 a. lõpetasin Kose Gümnaasiumi ja Kose Spordikooli kergejõustiku erialal. Õpingud jätkusid Tallinna Ülikoolis kehakultuuri erialal, sest sport ja kehaliste võimete arendamine on mind koguaeg huvitanud.  Juba õpingute kõrvalt, II kursusel 2012 a. sain hea võimaluse alustada kergejõustiku treeningute juhendamist Kose Spordikoolis, kus tegutsen tänaseni. Oman kergejõustiku treeneri V kategooriat. Minu õpilased on tulnud medalitele nii Eesti kui ka Balti Meistrivõistluste üksikaladel ja mitmevõistluses. Meeldib täiendada oma teadmisi erinevatel koolitustel ja teha koostööd oma ala tippudega nii eestist kui välismaalt. Uues huvikoolis pean tähtsaks, et kõigil erineva tasemega lastel oleks motivatsiooni liikumisega tegeleda: kes harrastajana, kes võistlussportlasena. Kose on kiirelt arenev piirkond ja pikemas perspektiivis on mõte lisaks meie kooli traditsioonilistele spordialadele (kergejõustik, ujumine, korvpall) lisada veel ka uusi alasid. Meil on Kosel suurte kogemustega kvalifitseeritud treenerid ja loodud väga head tingimused treenimiseks, et pakkuda lastele kasulikku vaba aja sisutamise viisi ja mitmekülgset võimete arengut.

Piret Kõima, Kose Huvikooli huviõpe õppejuht

robootika@kosehuvikool.ee

Minu sügavam huvi laste hariduse vastu on kasvanud koos minu enda lastega. Peale emaks saamist omandasin sünnitoetaja ameti ja tegelesin beebide ja rasedatega. Laste kasvades paelusid mind aina enam psühholoogia ja lapse arengu teemad, mis valdkondades ka end arendasin ja oma teadmisi täiendasin. Siis sain põneva väljakutse alustada Kosel tööd robootika juhendaja ja koordinaatori asendajana. Läbi laste juhendamise õppisin ka enda kohta väga palju ning kogesin, et laste motiveerimine, koos millegi loomine ja avastamine on minu jaoks tõeliselt inspireerivad. Enne lapsevanemaks saamist töötasin Ameerika Suursaatkonnas residentsi juhatajana, kahe ettevõtte käivitajana ja ka lennuki pardal purserina. Need kogemused ei ole küll otseselt lastega seotud, kuid toetavad minu tänaseid ülesandeid suurepäraselt. Olen ettevõtlik ja järjepidev, hea meelega kasutan oma organisatoorseid võimeid ja ei heitu takistustes, vaid otsin neile alati parimaid lahendusi. Mu suur soov on pakkuda Kose lastele tasemel robootika õpet, huvitavaid väljasõite ja erinevate olukordade kogemist. Toetan noorte robootikute pingutusi põnevas tehnoloogiamaailmas, et nad kogeksid eduelamust ja rõõmu oma saavutustest. Annan hea meelega oma panuse enesekindlate, ettevõtlike, julgete, empaatiliste ja särasilmsete noorte sirgumisse ning loodan neid inspireerida vähemalt sama palju kui nemad minu puhul seda teevad.

Piret